RSS
poniedziałek, 07 maja 2012

Organizacja ślubu i wesela nie jednego/ jedną przytłacza! I wcale mnie to nie dziwi!

Tak ważny dzień w życiu każego, kto ma w swoim życiu okazję przynajmniej raz w życiu wziąć ślub, związany jest przeważnie z niemałą presją.

 

Z jednej storny jest to presja, którą sami na siebie nakładamy. Będąc wychowani w kulturze, w której ślub  jest uznawany za jeden z najważniejszych dni w życiu, sami narzucamy na siebie takie oczekiwania.  Z drugiej strony jest też presja rodziny i znajomych. Każdy ciesząc się naszym szczęściem ( tak przynajmniej zakładam w przypadku gdy wszyscy goście rzeczywiście są nam życzliwi), "podkręcają " atmosferę, wypytując o szczegóły planowanego przez nas ślubu. Pytają o miejsce, ilość osób a nawet menu (!). Oczywiście może to wynikać zarówno z życzliwości, ale też z czystej chęci przeżycia uroczystości na której sami dobrze możemy się zabawić.

 

Czy te presje, które sami na siebie nakładamy bądź które są wypracowywane przez rodzinę, znajomych czy ogólnie rzecz biorąc społeczeństwo, nie  POWINNY ODEJŚĆ w zapominienie?

 

Myślę, że by rzeczywiście był to dzień,  podczas któego Para Młoda czułaby się komfortowo, warto by spróbować się odciąć od tego wszystkiego, dać otoczeniu do zrozumienia, że nie interesuje nas uroczystość na pokaz z nadufaną atmosferą, ale że po prostu chcemy spędzić ten czas miło, z osobami, któe nas rzeczywiście rozumieją. (oczywiście, nie zawsze jest to możliwe, ale zawsze można do tego dążyć.

 

By był to dzień zarówno przyjemny dla Pary Młodej jak i niezapomniany, warto by wykorzystać pomysły na ślub na przykład: bryczką do ślubu!